Spor
Giriş Tarihi : 07-07-2021 19:57   Güncelleme : 07-07-2021 19:57

Yayla sporları şenliği Taşköprü’de yapılacak.

“Sporu bulutların üzerine taşıyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek şenlik 10 Temmuz tarihinde 105 yaylanın merkezinde bulunan 2 bin 140 metre rakımdaki Taşköprü yaylasında gerçekleştirilecek

Yayla sporları şenliği Taşköprü’de yapılacak.

“Sporu bulutların üzerine taşıyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek şenlik 10 Temmuz tarihinde 105 yaylanın merkezinde bulunan 2 bin 140 metre rakımdaki Taşköprü yaylasında gerçekleştirilecek.
Gümüşhane’nin merkeze bağlı Yağmurdere vadisindeki Çorak köyü sınırlarında yer alan ve etrafında Santa Antik Kenti, Çakırgöl Turizm Merkezi, Çataltepe şehitliği, İmera ve Krom Vadisi, Sümela Manastırı gibi çok sayıda tarihi ve kültürel bölge bulunan Taşköprü yaylası rengarenk kır çiçekleri ve dağ çayırlarıyla kaplı alanlarıyla biliniyor.
Adını Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethe giderken yaptırdığı rivayet edildiği köprüden alan yayla ayrıca Ksenophon’un Anabisis adlı eserinde geçen Onbinler Göçü güzergahında denizi gördükleri Thakes tepesi de yer alıyor.
Saat 10’da başlayacak etkinlikte alana ilk olarak voleybol ve kale direklerinin yanında çocuklar için oyun parkı kurulacak.
Çocuklara çeşitli hediyelerin de dağıtılacağı şenlikte kemençe sanatçısı konserinin yanında halat çekme gibi geleneksel oyunlara da yer verilecek.
Voleybol, masa tenisi, badminton, uçurtma, okçuluk, yayla futbolu ve çocuk oyunlarının yer alacağı etkinliğin sonunda ise alanda kurulacak kale direkleri ve voleybol direkleri kurulacak yaylaya hediye edilecek.