Eğitim
Giriş Tarihi : 17-09-2021 20:29   Güncelleme : 17-09-2021 20:29

Rektörümüzün Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül Gaziler Günü olması münasebetiyle Rektörümüz Prof

Rektörümüzün Gaziler Günü Mesajı

19 Eylül Gaziler Günü olması münasebetiyle Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir mesaj yayımladı. Rektörümüz mesajında şunları söyledi:

“Tarih boyunca ülkesinin bağımsızlığı ve vatanının bölünmez bütünlüğünü korumak adına mücadele eden, en zorlu koşullarda bile canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri, bizlere bu toprakları ve vatanı emanet eden şehit ve gazilerimize ne kadar minnet etsek azdır. Yaptığımız her işte, bir eğitimci olarak yetiştirdiğimiz her bir gencimizde vatanseverlikleriyle övündüğümüz, unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimizi, her zaman sevgi ve saygıyla anmaktayız. Çünkü bizler; zor şartlarda kazanılmış bu toprakları vatan olarak emanet eden şehit ve gazilerimize karşı yapılacak en anlamlı teşekkürün, ülkemize, milletimize, bayrağımıza, demokrasimize sahip çıkmak ve üzerimize düşen görevlerimizi en iyi şekilde yaparak hizmet etmek olduğuna inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle kahramanlıklarıyla daima övünç kaynağımız olacak şehitlerimiz ile yaşayan ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, onların 19 Eylül Gaziler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.”