Eğitim
Giriş Tarihi : 24-07-2021 17:25   Güncelleme : 24-07-2021 17:25

Rektörümüzün Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Rektörümüz Prof

Rektörümüzün Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, tüm basın mensuplarının “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

Rektörümüz yayımladığı kutlama mesajında şunları söyledi: “Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeler ile doğru ve güvenilir bilgiler içeren haberlere ulaşmamızı sağlayan, kamuoyunu demokrasinin en temel unsurlarından biri olan haber alma özgürlüğü doğrultusunda aydınlatan basınımıza ve onun güzide mensupları olan gazetecilerimize çok şey borçluyuz. Günümüzde basın, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Gerek ülkemizin gerekse Gümüşhane ilimizin ve üniversitemizin hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının her yıl olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunan tüm basın mensuplarımıza gösterdikleri gayret ve duyarlılıktan dolayı şükran borçluyuz.

Bu nedenle de her yıl kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı başta Gümüşhane’de bulunan güzide basın mensuplarımız olmak üzere ülkemizin her köşesinde görevlerini kamuyu bilgilendirme bilinciyle gerçekleştiren tüm basın kuruluşlarımızın ve gazetecilerimizin bu anlamlı bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”