Eğitim
Giriş Tarihi : 09-05-2021 14:16   Güncelleme : 09-05-2021 14:16

Rektörümüzün Anneler Günü Mesajı

Rektörümüz Prof

Rektörümüzün Anneler Günü Mesajı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Anneler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Rektörümüz mesajında şu ifadelere yer verdi:

      “Sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir toplum yaşantısının temelinde önemli bir rol üstelenen annelerimiz; sevgi, saygı, merhamet, sabır ve fedakârlık gibi yüce özelliklerin sembolüdürler. Annelik, sadece bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Annelerimiz hayatta öğrenmenin temelini attığımız ilk öğretmenimiz, hatta ilk doktorumuz ve hayattaki en güvenilir rehberimiz, yol göstericimizdir. Koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir.

      Gümüşhane Üniversitesi olarak üzerinde önemle durduğumuz ve her fırsatta dile getirdiğimiz gibi ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için, her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerimizin, aynı zamanda bir kadın olarak da toplumda hak ettikleri yeri almalarının, ülkemizin geleceği ve kalkınması açısından büyük önem taşıdığını biliyor ve buna göre uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Kadınlarımıza ekonomik ve sosyal hayatta hak ettiği yerin verilmesi, bir taraftan ekonomik refah seviyesinin yükselmesine, öte yandan toplumun aydınlanmasına katkı sağlayacağına yürekten inanıyor ve destekliyoruz. Bu vesileyle, annelerimize hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek, onlardan bunları esirgememek, hepimize düşen önemli bir görev ve sorumluluktur.

      Bu duygu ve düşüncelerle her yıl mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü kutladığımız ‘Anneler Günü’nde başta evlatlarını vatan topraklarına emanet eden şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere, anne veya anne adayı olan değerli personellerimizin ve yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm anne ve anne adaylarımızın sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.”