Eğitim
Giriş Tarihi : 28-10-2021 12:31   Güncelleme : 28-10-2021 12:31

Rektörümüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

Rektörümüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

Rektörümüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Kutladı

Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi:

“Şanlı tarihimiz, milletimizin şeref dolu bağımsızlıklarıyla ve gurur duyulacak mücadelesiyle doludur. Milletimiz, Cumhuriyeti kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ödeyerek kazanmıştır. Vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. İstiklal harbimizi kutlu bir zafere doğru götüren, Cumhuriyetimize ve şanlı bayrağımıza sonsuz bir hayat veren o ruh ve iman, bugün de dimdik ayaktadır. Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için bu ülkenin evlatları olarak, tüm gayretimizle durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki hepimize düşen ortak görev; milli değerlere, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, bu ruh ve bilinci gelecek nesillere aktarmaktır. Hiç şüphesiz bu çalışma ve gayretlerimizle Türkiye Cumhuriyeti; dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle geleceğe her daim emin adımlarla yürüyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, tarihi nice zaferlerle dolu olan halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Sevgi ve saygılarımla…”