Eğitim
Giriş Tarihi : 15-06-2021 15:41   Güncelleme : 15-06-2021 15:41

Prof. Dr. Ursavaş’tan Hayırlı Olsun Ziyareti

TÜBİTAK BİDEB (Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) Başkanı Prof

Prof. Dr. Ursavaş’tan Hayırlı Olsun Ziyareti

TÜBİTAK BİDEB (Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı) Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

      Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette yeni dönemin Rektörümüze ve Üniversitemize hayırlı olmasını dileyen BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş, TÜBİTAK BİDEB olarak Gümüşhane Üniversitesi’ne tam destekte bulunacaklarını ifade etti.Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “TÜBİTAK BİDEB Başkanı Prof. Dr. Sayın Ömer Faruk Ursavaş ve beraberindeki heyete bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bilim insanlarının sayı ve niteliğinin artmasına yardımcı olmak amacıyla, destekleyici ve teşvik edici çeşitli programlar ve etkinlikler yürüten BİDEB, bu kapsamda lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmaları yapan bilim insanlarına yurtdışı bilimsel etkinliklere katılmaları için kısmi destek sağlamak için burslar vermektedir.

      Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ursavaş ile yaptığımız görüşmede Üniversitemizde yapılacak bilimsel ve akademik çalışmalarda TÜBİTAK tarafından verilen desteklerin artırılacağı sözünü aldık. Böylelikle lisans, lisansüstü, doktora ve sonrası çalışmalarında verilecek destekler ile üniversitemizde bu çalışmalar da artacaktır. Böyleliklehem nazik ziyaretlerinden hem de çalışmalarımıza verecekleri desteklerinden dolayı BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Ursavaş ve beraberindeki heyete teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Karşılıklı iyi niyet temennilerinin alındığı görüşme sonrasında Rektörümüz tarafından BİDEB Başkanı Prof. Dr. Ursavaş’a Gümüşhane’nin eski yerleşim yeri olan tarihi Süleymaniye Mahallesi gezdirildi.