Eğitim
Giriş Tarihi : 28-04-2021 17:13   Güncelleme : 28-04-2021 17:13

Orman Yangınlarıyla Mücadele Webinarı Yapılacak

Üniversitemiz Kürtün Meslek Yüksekokulu ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman Yangınlarıyla Mücadele başlıklı ortaklaşa bir Webinar gerçekleştirilecek

Orman Yangınlarıyla Mücadele Webinarı Yapılacak

Üniversitemiz Kürtün Meslek Yüksekokulu ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman Yangınlarıyla Mücadele başlıklı ortaklaşa bir Webinar gerçekleştirilecek.

Moderatörlüğünü Üniversitemiz Kürtün MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı Öğr. Gör. Erdem Soylu’nun yapacağı programa, İstanbul Orman Müdürlüğü Marmara Bölgesi Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü İkram Çelik ve Kürtün MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Engin Güvendi konuşmacı olarak katılacak.

29 Nisan 2021 tarihinde Saat: 15:00’da düzenlenecek programda Orman Yangını ve Etkileyenler Faktörler, Orman Yangını ve Isı Enerjisi, Söndürme Teknikleri ve Karşı Ateş, Bütünsel (Entegre) Yangın Yönetimi Nasıl Olmalıdır ve Orman Yangın Gönüllüsü gibi konular işlenecek.

Alanında uzman kişilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecek programa katılmak isteyenler, Google Zoom uygulaması üzerinden aşağıdaki link ve şifreyle giriş yapabilirler.

https://us04web.zoom.us/j/2390470317?pwd=TEcyYzJ6TnJ1ZUFESGowcEkxZXdZZz09

Meeting ID: 239 047 0317

Passcode: soylu123

Her yıl çıkan orman yangınları sonucu önemli miktarda orman alanının zarar gördüğünü dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, düzenlenecek programın orman yangınları hakkında bilinçlenme ve önleme adına büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Rektörümüz açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Orman ekosistemlerimizin şekillenmesinde etken olan faktörlerin en önemlilerinden birisi şüphesiz orman yangınlarıdır. Her yıl binlerce hektar verimli orman alanının tahrip olmasına, milyonlarca liralık yangınla savaş giderlerine, mal ve hatta bazen can kayıplarına yol açan bu yangınlar, ormana bağlı birçok değerden de mahrum kalmamıza da sebep olabilmektedir. Söz konusu etkinlikte verilecek eğitimlerin konuyla ilgili bir farkındalık yaratacağı kanaatindeyim. Alanında yetişmiş uzman kişilerin konuşmacı olarak katılacağı ‘Orman Yangınlarıyla Mücadele’ adlı programın ormanlarımız ve geleceğimiz adına büyük bir öneme sahip olduğu görüşündeyim. Bu nedenle de programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Programa konuşmacı olarak katılacak olan Sayın İkram Çelik ve ayrıca kendisi de Orman Mühendisi olan Kürtün MYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Engin Güvendi’ye programa katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”