Eğitim
Giriş Tarihi : 06-08-2021 20:32   Güncelleme : 06-08-2021 20:32

Mütevelli Heyeti Süleymaniye’de

      Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli heyeti Rektörümüz Prof

Mütevelli Heyeti Süleymaniye’de

      Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli heyeti Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in misafiri olarak Süleymaniye’de bir dizi incelemelerde bulundu.

     Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kenan Aydın, Özgün Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Karakullukçu ve Yüksel Proje Yönetim Kurulu Başkanı Celal Akın ile birlikte Süleymaniye’de bulunan Rektörümüz heyete rehberlik ederek, buradaki gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Süleymaniye mahallesinin Gümüşhane’nin turizmi için vazgeçilmez bir değere sahip olduğunu dile getiren heyet, burada tarihi dokusuna zarar vermeden yapılacak kapsamlı bir restorasyon ile turizme kazandırılmasının altını çizdiler.

     Yapılan inceleme sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Tarihi ve kültürel yapısıyla önemli zenginlikleri bünyesinde barındıran Süleymaniye Mahallemiz, Üniversitemiz için de büyük bir öneme sahiptir. Turizmden elde edilen gelirlerde Gümüşhane’nin daha çok pay sahibi olması adına Üniversite olarak çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli heyetimiz ile birlikte burada yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişlerimiz oldu. Tabi bir yerin turizme kazandırılması için o yerin tarihi dokusuna zarar vermeden aslına uygun bir şekilde restore edilmesi de önemlidir. Çünkü Süleymaniye Mahallemiz kendine özgü mimarisi ve coğrafi yapısıyla önemli bir çekim merkezi konumundadır. Bu nedenle de bizleri ziyarete gelen tüm misafirlerimizi buraya getirip onlara tanıtıyoruz” sözlerine yer derdi.

Gösterim

96

Toplam

4