Eğitim
Giriş Tarihi : 13-08-2021 21:13   Güncelleme : 13-08-2021 21:13

Madencilik Teknolojisi İlk Öğrencilerini Alacak

Üniversitemiz Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Madencilik ve Maden Çıkarma bünyesinde açılan Madencilik Teknolojisi programı 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı güz döneminde ilk öğrencilerini alacak

Madencilik Teknolojisi İlk Öğrencilerini Alacak

Üniversitemiz Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Madencilik ve Maden Çıkarma bünyesinde açılan Madencilik Teknolojisi programı 2021-2022 Eğitim-öğretim yılı güz döneminde ilk öğrencilerini alacak.

Bu yıl 25 kişilik kontenjanla ÖSYM tercih kılavuzunda yer alarak eğitim öğretim vermeye başlayacak olan Madencilik Teknolojisi programı özel sektör, kamu kurum ve kuruluşlarının her türlü çalışma alanlarında sorumluluk üstlenebilecek ve yasal şartları sağladıktan sonra kendi adına işyeri açıp çalıştırabilecek nitelikli insan gücü yetiştirmeyi amaçlıyor.

Madencilik Teknolojisi programının tanıtımını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, programa ilişkin şu bilgileri verdi:

“Coğrafi yapısı ve konumu bakımından maden cenneti sayılan Gümüşhane ilimiz, madencilik faaliyetlerini de yoğun bir şekilde yürütmektedir. Gümüşhane Üniversitesi olarak madencilik alanında çalışacak eğitimli ara eleman ihtiyacını da göz önüne alarak Madencilik Teknolojisi programını hayata geçirmeyi ve bu yıl içerisinde ilk öğrencilerimizi almayı planladık. Bu programın sürdürülebilir olması ve öğrencilerimize eğitim sürecinde de destek olunması amacıyla ilimizde faaliyet gösteren maden firmalarıyla iş birliği protokolleri imzaladık. Böylelikle Madencilik Teknolojisi programını kazanarak ilk 3 sırada yer alan öğrencilerimize öncelikle burs veya ödül verilmesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin zorunlu stajlarında kendilerine destek verilmesi ve bu programlardan başarıyla mezun olan öğrencilerimize de mezuniyet sonrasında istihdam olanakları, günün şartları da göz önünde bulundurularak gerekli kolaylığın sağlanması amaçlanıyor. Bölümün çok büyük nitelikli işler başaracağına ve alanında yetişmiş ara eleman ihtiyacına cevap verebilecek mezunlar yetiştireceğine inanıyorum. Bu amaçla Madencilik Teknolojisi Programını tercih edecek öğrencilerimize başarılar diliyor, programın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”