Ekonomi
Giriş Tarihi : 27-10-2021 01:35   Güncelleme : 27-10-2021 01:35

İl Müdürü Edip Birşen Arıcılık Kursunu Ziyaret Etti

İl Müdürü Edip Birşen Arıcılık Kursunu Ziyaret Etti

İl Müdürü Edip Birşen Arıcılık Kursunu Ziyaret Etti

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 72 saat sürecek olan arıcılık kursu devam ediyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 11 Ekim- 2 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenen “Arıcılık Kursu” İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda 57 kursiyerin katılımıyla devam ediyor. 72 saat sürecek olan arıcılık kursunu İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Taş ziyaret etti.

Kursiyerleri arıcılıkla ilgili genel bilgiler veren İl Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen, Bu kursumuzda eğitimci arkadaşlarımız tarafından sizlere teknik ve teorik bilgiler verilmekte. Kurstan sonra sahada yaptığınız çalışmaları arkadaşlarımız takip etmeye devam edecek. Amacımız sadece üretmek değil aynı zamanda kaliteli üretim yapmak. Burada aldığınız bilgileri sahada kullanmak, daha sağlıklı ve kaliteli bal üretmek hedefiniz olmalıdır. Eğitimimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize başarılar diliyorum dedi.

Teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek eğitimlerle kursiyerlere arı ırkları, arı biyolojisi, ana arı, polen, arı sütü, arı zehri, bal üretimi, arı hastalık ve zararlıları ile mücadele yöntemleri gibi konularda eğitim verilecek.

Kursun sonunda, başarılı olan kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından “Arı Yetiştiriciliği Belgesi” verilecektir.