Eğitim
Giriş Tarihi : 22-06-2021 18:16   Güncelleme : 22-06-2021 18:16

İl Emniyet Müdüründen Rektörümüze Ziyaret

Gösterim 44 Toplam 2 Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Celal Taşci, Rektörümüz Prof

İl Emniyet Müdüründen Rektörümüze Ziyaret

Gösterim

44

Toplam

2

Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Celal Taşci, Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette İl Emniyet Müdürü Celal Taşci, günün anlam ve önemine ilişkin Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hatıra amaçlı yaptırılan Kanuni Sultan Süleyman’ın 16’ncı Yüzyılda Gümüşhane “Canca” Darphanesi’nde bastırdığı Gümüş Sikke ve Tuğrasının benzerlerinin yer aldığı bir hediye takdim etti.

Yapılan ziyaretten ve bu anlamlı hediyeden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, şunları söyledi:

“Hem bölgenin hem de ülkenin ekonomisine ciddi katkısı olan Gümüşhane, 16’ıncı yüzyılda Osmanlı Devleti’nin en önemli hazine gelir kaynaklarından birisi olarak tanımlanmıştır. Anadolu’nun ihtiyacı olan paralar, gümüş madenlerine yakın tek darphane konumundaki Canca’dan temin ediliyordu. Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü tarafından dönemin Gümüş Sikke ve Kanuni Sultan Süleyman’ın Tuğrasının yer aldığı temsili paraların aslına uygun şekilde yaptırılması ve hediye olarak verilmesi bizler için büyük anlam ifade etmektedir. Bu nedenle de desteklerinden ve bu anlamlı hediyesinden dolayı İl Emniyet Müdürümüz Sayın Celal Taşci’ya çok teşekkür ediyorum.”