Eğitim
Giriş Tarihi : 28-05-2021 17:55   Güncelleme : 28-05-2021 17:55

Gazetecilik Söyleşileri Büyük İlgi Görüyor

Gösterim 36 Toplam 4 Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Gazetecilik Kulübü, İletişim Fakültesi öğrencilerinin mesleki kariyerlerinin gelişimi için, sahanın uzman isimleriyle gerçekleştirdikleri çevrim içi söyleşiler büyük ilgi görüyor

Gazetecilik Söyleşileri Büyük İlgi Görüyor

Gösterim

36

Toplam

4

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Gazetecilik Kulübü, İletişim Fakültesi öğrencilerinin mesleki kariyerlerinin gelişimi için, sahanın uzman isimleriyle gerçekleştirdikleri çevrim içi söyleşiler büyük ilgi görüyor.

Etkinlikler kapsamında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Gazeteci ve Yazar Çetin Oranlı, Üsküdar Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Şaban Özdemir, İhlas Haber Ajansı Muhabiri Ahmet Bilge, Rize Takip Gazetesi ve Karadeniz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aytekin Kalender öğrencilerle buluştu. Çevrimiçi eğitim etkinlikleri kapsamında ayrıca Gazetecilik Kulübü Instagram hesabı üzerinden canlı yayınlar da gerçekleştirildi. Kulüp Başkanı Vehpi Demir moderatörlüğünde düzenlenen canlı yayınlarda İhlas Haber Ajansı Muhabiri Ahmet Bilge ‘Ajans Haberciliği’, Rize Takip Gazetesi ve Karadeniz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aytekin Kalender de ‘Yerel Gazetecilik’ konusunda paylaşımlarda bulundu. Bunların yanı sıra Usta Gazeteci Coşkun Aral “Savaş Muhabirliği” başlıklı programda tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen söyleşide Aral, gazetecilik sektörüne dair bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktararak onlardan gelen sorulara da cevap verdi.

Bahar dönemi sonuna kadar çevirim içi söyleşilerin devam edeceğini söyleyen Üniversitemiz İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı ve kulüp danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Özcan, uzaktan eğitim sürecinde çevrim içi eğitim etkinliklerle öğrencilerin mesleki kariyerlerine katkı sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen söyleşilerin büyük ilgi görmesini takdirle karşılayan Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Günümüzde iletişim ve dijitalleşme büyük bir ilerleme kaydetmektedir. Bu alandan mezun olacak öğrencilerimizin de sektöre dair akıllarında hep bir endişe olduğunu görmekteyiz. Sektörde başarılı olmanın ölçütlerinden bir tanesi de bilgi ve tecrübedir. Üniversitemiz Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Gazetecilik Kulübü iş birliğinde düzenlenen bu çevrim içi etkinliklerle beraber sektörün tecrübeli temsilcileriyle öğrencilerimiz bir araya gelmektedir. Bu sayede akıllarında olan her türlü soruyu da rahatlıkla sorma imkânı bulabilmektedirler. Bahar dönemi sonuna kadar çevirim içi olarak gerçekleştirilecek bu etkinlere tüm öğrencilerimizi bekliyoruz. Etkinliklerin düzenlemesinde emeği geçen başta İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı ve kulüp danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Özcan olmak üzere herkesi kutluyor, engin tecrübeleriyle katkıda bulunan konuklarımıza da yürekten teşekkür ediyorum.”