Gümüşhane Haber
HV
08 HAZİRAN Perşembe 02:34

10 bin TL destek ödemeleri başladı

AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerde konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri başladığını duyurdu.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 15-02-2023 20:15   Güncelleme : 15-02-2023 20:15
10 bin TL destek ödemeleri başladı

Kahramanmaraş merkezli ikiz depremlerde konutlara hasar gören vatandaşlara yönelik 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlandı.

Konuyla ilgili AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, hasar tespit çalışmalarının sahada devam ettiğini, çalışmalar sonuçlandıkça ödemelerin yapılacağı bildirildi.

Ödemelerin AFAD, Çevre Şehricilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdrülüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirildiği belirtilirken, şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespitin tamamlanarak ödemelere başlandığı duyuruldu.

Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmamakta olup, destek ödemelerinin Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan vatandaşların doğrudan hesabına, hesabı bulunmayanların ise TC kimlik numaralarına yapıldığı kaydedildi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR